Logo Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim
Dom Pomocy Społecznej im. s. M. Benodyny Koterbianki

ŚWIĘTY MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ NASZYCH MIESZKAŃCÓW

Fundacja Biedronki sfinansowała produkty potrzebne do przygotowania świątecznych prezentów dla naszych podopiecznych. Dzięki udziałowi w programie „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” Święty Mikołaj odwiedził w tym roku 76 mieszkańców, które pod choinką znalazły słodycze i kosmetyki.

 

Program „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” edycja 2023 skierowany jest do placówek sprawujących opiekę nad seniorami. W tym roku zakwalifikowano do niego 387 organizacji, w tym nasza! Otrzymaliśmy produkty, z których samodzielnie mogliśmy przygotować świąteczne prezenty dla osób starszych. W skład paczek weszły: śliwki w czekoladzie, ptasie mleczko, miód, żel pod prysznic, herbata, kawa i ciastka. W całym kraju paczki dostało 32 427 seniorów.

 

 - Program „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” jest wspaniałą akcją. Mieszkańcy naszego DPS-u za każdym razem z niecierpliwością czekają na upominki. Miło jest patrzeć, gdy zaglądając do paczek na ich twarzach malują się szerokie uśmiechy.  - mówi Radosław Kowalski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. s. M. Benodyny Koterbianki w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Wartość tegorocznej edycji programu „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” wynosi ponad 1,3 miliona złotych.

O Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki została powołana w kwietniu 2020 roku. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. Rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy takie jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta dobra”. W ich ramach, potrzebujące osoby starsze otrzymują przedpłaconą kartę na zakupy do sklepów Biedronka. W 2022 uruchomiła również program „Danie Wspólnych Chwil” realizowany wspólnie z 750 Kołami Gospodyń Wiejskich, w którym organizowane są posiłki dla samotnych seniorów. Fundacja reaguje również na sytuacje kryzysowe – prowadziła m.in. projekt pomocy w czasie pandemii i programy na rzecz Ukrainy. Na programy społeczne przeznaczyła 160 mln złotych (status na grudzień 2023).

 

 

 

 

 

Załączone obrazy

Radosne Święta z Fundacją Biedronki logotyp.jpg
Radosne Święta 2023 zdjęcie i ramka.jpg
Projekt bez nazwy (1).png
Projekt bez nazwy (5).png
m.png
Projekt bez nazwy (3).png
Czas udostępnienia: 2024-01-22
Pokaż metadane